Вторник, 03 Апрель 2018 00:00

Цигикал про проект "Стіна": У Харківській області вона майже закінчена, але залишається велика частина Луганської, Сумської, Чернігівської областей

Цигикал: Ми не будуємо щось грандіозне, ні

У Харківській області облаштування проекту "Стіна" майже закінчили, залишається велика частина Луганської, Сумської та Чернігівської областей, сказав голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал в інтерв’ю "112 каналу".

"На сьогодні ступінь реалізації цього проекту відповідає отриманому фінансуванню. Ми побудували інженерні споруди і бойові модулі. У Харківській області система майже закінчена, але залишається велика частина Луганської, Сумської, Чернігівської областей. На жаль, політизація цього проекту істотно впливає на темпи реалізації. Але ми розуміємо, що це питання національної безпеки, тому закінчити його треба за будь-яких умов", – зазначив він.

За словами Цигикала, Держприкордонслужба своїми силами оперативно облаштовує кордон із Росією.

"Ми не будуємо щось грандіозне, ні: копаємо рови, ставимо огорожу з колючого дроту, і в подальшому ця система тільки доповнить споруди в рамках масштабного проекту інтелектуального кордону", – підкреслив він.

Голова Держприкордонслужби додав, що у жодній країні немає таких споруд, які захистили б її під час масованого збройного вторгнення.

"У кого краща, у когось гірша система, але вона не панацея від широкомасштабного наступу. Тому все-таки основне завдання – це інтелектуальна охорона кордону. Це відстеження обстановки, створення системи отримання інформації, рух людей, транспортних засобів, недопущення переміщення розвідувально-диверсійних груп, товарів, вантажів, нелегальних мігрантів. Тобто грамотне поєднання технічних можливостей і людського потенціалу", – заявив Цигикал.

Проект "Стіна" – це огорожа на кордоні з Російською Федерацією. Будівництво стартувало восени 2014 року. Проект вартістю 8 млрд грн планували завершити до 2018 року. Пізніше вартість "Стіни" зменшили вдвічі, а кінцевий термін зведення споруд перенесли на 2020 рік.

Цигикал повідомив у січні 2018 року, що у межах проекту "Стіна" облаштували 140 км кордону із РФ у Харківській області. Він зазначив, що роботу з облаштування українсько-російського кордону буде продовжено навесні, коли сприятимуть погодні умови.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/tsigikal-pro-proekt-stina-u-harkivskij-oblasti-vona-majzhe-zakinchena-ale-zalishajetsja-velika-chastina-luganskoji-sumskoji-chernigivskoji-oblastej-239649.html”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers