Среда, 14 Март 2018 00:00

У Раді немає консенсусу щодо голосування за відставку Гонтаревої – нардеп Денисенко

Гонтарева офіційно заявила про відставку 10 квітня 2017 року

Для відставки голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої 15 березня у Верховній Раді може не вистачити голосів. Про це 14 березня в кулуарах Верховної Ради України повідомив представник уряду в парламенті, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Вадим Денисенко, передає "РБК-Україна".

"На жаль, на сьогоднішній момент у залі немає консенсусу, і я дуже боюся, що завтра знову не вистачатиме голосів за відставку Валерії Гонтаревої", – сказав Денисенко.

Нардеп зазначив, що зараз чинний виконувач обов’язків голови НБУ Яків Смолій не може виконувати покладені на нього функції в повному обсязі.

"Ми повинні чітко розуміти, що всіма речами, які зараз є в НБУ, управляє Валерія Гонтарева", – додав Денисенко.

10 квітня 2017 року Валерія Гонтарева офіційно заявила про відставку з поста голови НБУ з 10 травня. Зараз Гонтарева перебуває в неоплачуваній відпустці.

18 січня 2018 року президент України Петро Порошенко запропонував для затвердження парламентом кандидатуру в.о. голови Нацбанку Якова Смолія на пост голови НБУ. Згідно з Конституцією, голову Нацбанку призначає Верховна Рада за поданням президента строком на сім років.

"Батьківщина" і Радикальна партія виступили проти призначення Смолія. У Блоці Петра Порошенка і в "Народному фронті" підтримали його кандидатуру.

27 лютого посли країн "Великої сімки" (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) закликали Верховну Раду прискорити призначення голови Національного банку.

12 березня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що дискусії про призначення нового голови НБУ тривають, і висловив надію, що до 15 березня їх буде завершено.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/u-radi-nemaje-konsensusu-shchodo-golosuvannja-za-vidstavku-gontarjevoji-nardep-denisenko-236400.html”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers