Среда, 14 Март 2018 00:00

"Газпром" потрапив у пастку, яку підготував для України – Вітренко

Вітренко: За добу "Нафтогаз" замінив газ, який мав постачатися "Газпромом", на газ із Європи

Через відмову російського "Газпрому" виконувати договір 2 березня було критичним для газотранспортної системи (ГТС) України, однак країна успішно пройшла цей період, зменшивши споживання газу. Про це у Facebook повідомив комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"За рахунок неймовірної підтримки українців ми гідно пройшли найскрутніший період. Підтримка українського народу, розуміння з боку президента України та Ради національної безпеки, чітке виконання Національного плану дій на випадок кризової ситуації з надходження природного газу Міністерством палива та енергетики, дозволили нам не піддатися на провокацію Росії – ми не стали відбирати газ із транзиту", – розповів він.

Вітренко наголосив, що Україні вдалося протриматися добу, після чого проблему було вирішено.

"За добу "Нафтогаз" замінив газ, який мав постачатися "Газпромом", на газ із Європи. Бо "Нафтогаз" забезпечив реальну можливість покрити всі потреби в імпорті без "Газпрому" і зняв Україну з газової голки Росії. Тепер "Газпром" потрапив у пастку, яку підготував для нас. Українці довели Європі, що "Нафтогаз" забезпечує надійні надходження газу в Європу, на відміну від "Газпрому", – пояснив він.

Комерційний директор "Нафтогазу" зазначив, що для України дуже важлива відмова європейців від газопроводу "Північний потік – 2", який може позбавити Україну доходів від транзиту газу у розмірі $2–3 млрд на рік.


https://www.facebook.com/yuriy.vitrenko/posts/10155566951243458

28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов’язав російський "Газпром" виплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту. Унаслідок двох арбітражних спорів між компаніями і з урахуванням задоволених вимог російської сторони "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

1 березня стало відомо, що "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" в рахунок оплати березневих постачань газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не постачатимуть газу до України.

У "Нафтогазі" оцінили це як порушення грудневого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на постачання газу і заявили, що мають намір вимагати від "Газпрому" компенсації збитків.

"Укртрансгаз" повідомив, що 1 березня через дії Росії тиск у транзитних магістральних газопроводах на вході в українську газотранспортну систему впав до найменшої позначки цього року – 50,3 кгс/см², хоча транзитним контрактом передбачено дотримання російською стороною тиску на вхідний точці на газовимірювальній станції "Суджа" в діапазоні 60–65 кгс/см².

У межах економії споживання газу в Україні дитсадкам, школам і вузам рекомендували зупинити роботу до 6 березня включно. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, зараз є дисбаланс споживання газу – 15–20 млн м³ на добу. Міненерго вважає, що планове газопостачання буде відновлено після 5–6 березня.

2 березня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія змушена розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж. Він обвинуватив суд у "подвійних стандартах" й ухваленні "асиметричного рішення" у спорі з Україною про контракти на постачання і транзит газу.

У той же день НАК "Нафтогаз України" і польська PGNiG підписали контракт про постачання газу до України.

3 березня президент України Петро Порошенко заявив, що дефіцит газопостачання в Україні ліквідовано.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/gazprom-potrapiv-u-pastku-jaku-pidgotuvav-dlja-ukrajini-vitrenko-234600.html”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers