Вторник, 13 Март 2018 00:00

Дискомфорт відчували і Тіллерсон, і Трамп. Президент США не готовий терпіти поруч із собою людину, яка йому заперечує – політолог Алексашенко

Алексашенко: У всякому разі, росіянам легше не стане

Звільнення Рекса Тіллерсона з поста держсекретаря США пов’язане з його особистими, а не професійними стосунками з президентом країни Дональдом Трампом. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив провідний політолог Інституту Брукінгса у Вашингтоні, колишній заступник міністра фінансів РФ і екс-перший заступник голови правління Центрального банку Росії Сергій Алексашенко.

"Цю відставку навряд чи можна назвати несподіваною, тому що чутки про неї ходили вже протягом останніх трьох місяців. Білий дім спростовував це, але ми бачимо, що сталося. Тобто питання було тільки в тому, коли це станеться. Причина відставки Тіллерсона відома: йому не вдалося налагодити близькі, довірчі стосунки з Трампом. Американський президент відрізняється тим, що у нього є улюбленці, з якими він по-людськи близький, і є нелюбимчики. От якраз із Тіллерсоном вони часто озвучували різні думки щодо тієї ж Північної Кореї, Близького Сходу і Росії. Судячи з усього, дискомфорт відчували і Тіллерсон, і Трамп. Президент США не готовий терпіти поруч із собою людину, яка йому заперечує. Мені здається, ця відставка пов’язана саме з особистими, а не професійними стосунками", – підкреслив політолог.

За його словами, наступника Тіллерсона на посаді держсекретаря Майка Помпео Трамп уважає "своєю людиною".

"Помпео наближений до Трампа. Президент США вважає його своєю людиною. Діяльність Помпео у ЦРУ не була публічною. Як він упорається з обов’язками держсекретаря – поживемо, побачимо. Але, як правило, цю посаду обіймають люди з характером. У всякому разі, росіянам легше не стане. І замах на колишнього розвідника у Великобританії лише погіршить відносини РФ із Заходом загалом. У цьому випадку це акт агресії проти країни, яка є членом НАТО. У відповідь можуть бути і санкції, і кібератака проти Москви, є на Заході й активи російських політиків", – резюмував Алексашенко.

13 березня Трамп заявив про звільнення Тіллерсона. Його місце займе глава ЦРУ Майк Помпео, а новим директором ЦРУ стане Джина Гаспель – перша жінка на цій посаді.

За даними The Washington Post, Трамп попросив Тіллерсона про відставку минулої п’ятниці, 9 березня. Тіллерсон перервав свою поїздку до Африки 12 березня, щоб повернутися до Вашингтона.

У листопаді 2017 року The New York Times писало, що в адміністрації президента США розмірковують над тим, щоб звільнити Тіллерсона, а на його місце призначити Помпео. Видання зазначало, що останнім часом Трамп і Тіллерсон розходилися в думках щодо цілої низки питань, серед яких ядерна угода з Іраном, конфронтація з Північною Кореєю і напруга між арабськими союзниками.

У липні 2017 року телеканал CNN із посиланням на два анонімні джерела повідомляв, що Тіллерсон задумався про відставку через розчарування в адміністрації президента Дональда Трампа. Тоді держсекретар спростував цю інформацію.

У серпні джерела The Washington Post повідомили, що він навряд чи утримається на своїй посаді до січня 2018 року.

Тіллерсон очолив Держдеп у лютому 2017 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/diskomfort-vidchuvav-i-tillerson-i-tramp-prezident-ssha-ne-gotovij-terpiti-poruch-iz-soboju-ljudinu-jaka-jomu-zaperechuje-politolog-aleksashenko-236281.html”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers