Вторник, 13 Март 2018 00:00

У профільному комітеті Ради не можуть спрогнозувати, коли ухвалять закон про нульове декларування

Южаніна: Нам потрібне широке обговорення податкових ініціатив

Комітет Верховної Ради з питань митної та податкової політики ще у 2016 році підготував законопроект про нульове декларування. Про це 12 березня в коментарі LB.ua заявила глава комітету, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ніна Южаніна.

За її словами, ініціатива входить до пакету BEPS із боротьби з податковими зловживаннями і має сприяти деофшоризації.

Южаніна нагадала, що в парламент подали законопроект про лібералізацію валютного ринку.

"Левова частина цього законопроекту якраз пов’язана з ухваленням усього законодавчого пакету ВЕРЅ. Без ухвалення пакету BEPS цей закон про лібералізацію валютного ринку не запрацює повною мірою. Це може пояснити будь-який бізнесмен і власник бізнесу", – пояснила глава комітету.

Южаніна нагадала, що на цьому етапі президент закликав усю експертну спільноту та бізнес узяти участь в обговоренні вже наявних напрацювань профільного комітету.

"Нам потрібне широке обговорення цих пропозицій. Тим більше, що вони в нас уже є. Але поки що складно прогнозувати, коли буде ухвалено закон про нульове декларування. На цьому етапі у нас є можливість зареєструвати ці законодавчі ініціативи в парламенті і продовжити дискусію для підготовки остаточного та узгодженого тексту", – сказала нардеп.

BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) – план дій Організації економічного співробітництва та розвитку щодо протидії розмиванню оподатковуваної бази й виведенню прибутку з-під оподаткування. Декларацію про BEPS було ухвалено на засіданні Ради міністрів ОЕСР у 2013 році на прохання G20. У межах плану розроблено 15 кроків, які охоплюють різні сфери щодо протидії агресивному податковому плануванню.

Україна приєдналася до плану BEPS 1 січня 2017 року.

12 березня 2018 року президент України Петро Порошенко заявив, що вніс законопроект "Про валюту" на розгляд парламенту, а документ про нульове декларування вирішив поки що не подавати.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/v-profilnomu-komiteti-radi-ne-mozhut-sprognozuvati-koli-bude-prijnjatij-zakon-pro-nulovij-deklaruvanni-236136.html”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers