Пятница, 12 Январь 2018 10:24

Руслан Сольвар проти приватизації дитячого санаторію у Києві

Руслан Сольвар проти приватизації дитячого санаторію у Києві

Руслан Сольвар вимагає недопущення передачі у приватну власність ТО В «Фонд розвитку будівельнісх ініціатив» будівель та споруд Дитячого спеціалізованого, психоневрологічного санаторію «Салют» у Шевченківському районі міста Києва
У своєму зверненні до київської влади, нардеп каже, що до нього звернулися представник ініціативної групи мешканців Шевченківського району м. Києва Глущенко Л.О., директор Інституту філософії Попович М.В., народна артистка України Сумська О.В., Голова ГО "Пейзажна алея" Соловйова М.М., науковий співробітник Інституту етнографії ім.Рильского Артюх А.А., Генеральний директор «НВП «ОМіТех», ТзОВ Олініченко Л.І І. га інш. з проханням посприяти у недопущенні передачі у приватну власність ГОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» будівель та споруд дитячого психоневрологічного санаторію «Салют», який знаходиться у Шевченківському районі міста Києва по вул. Гоголівській, 22-28 та у поновленні його роботи.
Заявники стверджують, що дитячий спеціалізований санаторій «Салют» с чи не єдиним дитячим закладом охорони та профілактики здоров'я в центральній частині міста з вузькою спеціалізацією лікування психоневрологічних захворювань у дітей.
В Києві проживає 552 тисячі дітей, із них 250 тисяч знаходяться на диспансерному обліку. Київське дитяче курортне управління мало 12 санаторіїв для оздоровлення маленьких киян. Три санаторії в Криму втрачені внаслідок анексії, санаторій «Салют» фактично передано інвестору у власність на основі конфіденційної угоди. 
Заявники звертають увагу на те, що територія дитячого санаторію «Салют» (історична садиба) розташована в м. Києві по вулиці Гоголівській, 26-28, у Центральному історичному ареалі міста (рішення Київської міської ради від 28.03.2002 370/1804), в зоні реіулювання забудови І та II категорій, на території пам'ятки історії місцевого значення «Обссрваторна гірка». Вона є унікальним природно-культурним утворенням з великим культурним і рекреаційним потенціалом, унікальним фрагментом історичного ландшафту, що зберігся принаймні з давньоруських часів або, можливо, й з більш раннього періоду.
Незважаючи на це, без відповідного дозволу органів культурної спадщини (необхідність якого в таких випадках передбачена законодавством), незважаючи на протест та позов до Господарського суду міста Києва Київської прокуратури щодо повернення у комунальну власність дитячого психоневрологічного санаторію «Салют» на вул. Гоголівській, 26-28 у Шевченківському районі, заборонні приписи управління культурної спадщини КМДА та всупереч протестам місцевої громади (зібрано більше тисячі підписів) та науково-мистецької громадськості (включаючи видатних діячів науки та мистецтва) в особі громадської ради на захист Обсерваторної гірки та Павлівського скверу, Київська міськрада вирішила ліквідувати санаторій і віддати його територію приватній особі..
Заявники вважають, що у такий спосіб з порушенням чинного законодавства України, Київська міська рада намагається передати у приватну власність будівлі і споруди дитячого спеціалізованого санаторію «Салют» (3700 кв.м.). При цьому, жодна із встановлених законом процедур приватизації дотримана не була.
Заявники просять залишити садибу у розпорядженні дитячого санаторію «Салют» та відновити функціонування дитячого санаторію «Салют», для чого провести капітальний ремонт його приміщень.
Руслан Сольвар просить підтримати ініціативу членів територіальної громади Шевченківського району щодо розгляду Київрадою питання про скасування Рішення Київради від 24.05.2007 р. № 739/1400 та вжити заходів щодо поновлення роботи дитячого спеціалізованого санаторію «Салют».

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers