Среда, 21 Март 2018 06:59

Ігор Мізрах: «Про започаткування в історії Всесвітнього дня поезії»

Поезія — це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.
(Ліна Костенко)

Доброго дня друзі, ось сьогодні 21 березня 2018 року і ми разом з вами святкуємо Всесвітній день поезії.
Минуло 19 років, із того дня коли було встановлено святкування Всесвітнього дня поезії, і я почну оповідь, з того як усе почалося.
Є думка, що перший поетичний твір був написаний приблизно у 23 столітті до нашої ери. Це були: вірші-гімни аккадської принцеси і верховної жриці, відомої як Енхедуанна. В той час, її гімни вважалися священними, написаними на честь богів. Для прикладу відомий історик Томас Лав Пікок спробував розділити весь період існування поезії на кілька етапів. Всього у нього вийшло чотири тимчасових проміжки, кожен з яких відрізнявся від попереднього властивими лише йому ознаками.
Віршована форма майже до епохи Відродження шанувалася в Європі як одна з основних умов краси і була практично єдиними інструментом перетворення звичайно сказаного, чи написаного слова — в мистецтво. У 1999 році на 30-тій сесії ЮНЕСКО - (Організації ООН з освіти, науки та культури) своєю ухвалою запропонувало відзначати ДЕНЬ ПОЕЗІЇ, аби заохотити та всіляко підтримати держави світу пропагувати написання й читання віршованих творів, видавати й поширювати їх, якомога в більших тиражах.
Перед тим, як ухвалити таке рішення ЮНЕСКО схарактеризувало поезію як символ людського духу, що об’єднує й зміцнює людство.
Генеральний директор ЮНЕСКО закликав повністю усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну, вирішальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами, та розвитком всього населення на Земній кулі.
Стосовно святкування свята на теренах України, можу сказати, у відривному "Українському народному календарі" воно вперше з'явилося 2004 року. Сьогодні, вже традиційно проходять літературні вечори, фестивалі, презентації нових книг, вручаються літературні премії.
Я, і сам особисто полюбляю почитати гарні віршовані рядки.

Автор: Ігор Мізрах

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers