Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 06 Февраль 2020 11:13

У Криму перебої з водою. У містах гаряче водопостачання готуються давати лише у вихідні. Холодну воду – за годинами

Криму нечасто випадає привід з’являтися у ЗМІ. Можливо, скоро все зміниться.


На півострові зараз перебої з водою. У містах гаряче водопостачання готуються давати лише у вихідні. Холодну воду – за годинами. Запасів у водосховищах недостатньо, щоб забезпечити безперебійне постачання.


Російські ЗМІ пишуть про те, що Сімферополь може залишитися без води вже до травня. Загалом же основні водосховища регіону заповнені на третину – і цього може вистачити до червня.


Увага запитання. Хто перший у Києві почне говорити про відновлення постачання води у Крим?


Вода – головний дефіцит півострова після анексії. До 2014-го дніпровська вода забезпечувала до 90% потреб регіону. За місяць після вторгнення Київ перекрив Північно-Кримський канал.


Російська влада споруджувала водозабори, бурила свердловини, але фундаментально це питання роз’язати не могла. Радше навпаки – це призвело до засолення ґрунтів у Північному Криму, і сільське господарство в тих краях занепало.


Російська влада регіону коливається між демонстративною бравадою ("Україна перетворила Дніпро на каналізацію, і нам такої води не потрібно") і вимог ("Дніпро бере початок на території Росії й Україні не належить"). Але тепер, судячи з усього, уже не до позерства.


Туристів можна привезти літаками. Електроенергію – постачати енергомостом із Краснодарського краю Росії. Але воду півострову може забезпечити лише материкова Україна. І тільки Києву під силу позбавити Кремль головного болю, який з’явився в нього саме тоді, коли Москва вирішила змінити прапори у Криму.


До того ж українська влада нещодавно розповідала про підготовку обміну з Російською Федерацією. Чиновники заявляли про те, що формулу "всіх на всіх" вдасться втілити в життя. Натякали на те, що в цьому списку можуть опинитися кримські татари, яких Кремль активно садить у тюрми останні шість років.


Олег Сенцов свого часу говорив про те, що людей можна міняти лише на людей, а не на політичні поступки. Але логіка Кремля полягає якраз у зворотному. І в мене є відчуття, що найближчим часом Україна знову може зануритися в чергове внутрішнє протистояння.


Нам знову можуть запропонувати вибір. Коли на одній чаші ваг буде політичне рішення (відновлення постачання води у Крим), а на іншій – гуманітарне (повернення українських громадян). Водночас нам обов’язково розкажуть про те, що постачання води на півострів – це теж гуманітарний акт. Що так ми дбаємо про співвітчизників. Пошлються на Ізраїль і звинуватять у войовничості тих, хто не погодиться.


Безумовно, ця логіка знайде чимало прихильників. Тому що на кону будуть конкретні життя й особисті долі. Тоді як інша сторона стане апелювати речами значно абстрактнішими і невідчутнішими. На кшталт суверенітету, державних інтересів та інституційної пам’яті.


Переговори з терористами – це завжди простір складного вибору. Починаючи від принципової допустимості такого кроку. І закінчуючи кордоном можливих поступок. Але будь-яке відновлення постачання води у Крим ризикує стати не просто кроком, який закриє для Москви історію про анексію півострова. Воно ризикує поглибити й без того чималий розкол в українському суспільстві.


Є ситуації, у яких не буває очевидних рішень. У яких кожен вибір супроводжує шлейф наслідків. Президентська посада потребує вміння прораховувати ситуації. А ще вона потребує вміння брати на себе відповідальність не тільки за популярні рішення, але ще й за непопулярні. Звичка подобатися може зіграти злу роль.


Імовірно, Київ складатиме цей іспит перед нашими очима.


Джерело: "Крим.Реалії"


Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/kazarin/-u-krimu-pereboji-z-vodoju-u-mistah-garjache-vodopostachannja-gotujutsja-davati-lishe-po-vihidnih-holodnu-vodu-po-godinah-1485833.html”

Другие материалы в этой категории: В Украине сузят дороги »

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers