Ошибка
 • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Суббота, 09 Ноябрь 2019 17:16

В Україні змінять правила для заробітчан: що готують у Раді

В Україні хочуть заборонити брати кошти за працевлаштування за кордоном. Крім того, висувається ціла низка вимог до рекрутинговим компаній.

Про це йдеться в проекті закону, розробленого "склади народу". Документ пропонує відразу кілька важливих нововведень. За даними дослідження Research & Branding Group, 5,1 мільйона українців хочуть виїхати з країни на заробітки. Крім кількох мільйонів чоловік, які вже працюють в Польщі, Чехії та інших країнах ближнього зарубіжжя.

В Україні змінять правила для заробітчан: що готують у Раді

 • Агентство не братиме гроші з претендента. Всі витрати бере на себе роботодавець, який і шукає людину;


 • Якщо ж компанія спробує вимагати гроші, то її оштрафують — від 34 до 50 тисяч гривень;


 • Компанія-посередник зобов’язана надати трудовий договір зрозумілою для працівника мовою (українською або російською, за бажанням). Також вона повинна надати договір про співпрацю з потенційним роботодавцем;


 • Посередник зобов’язаний розповісти здобувачеві абсолютно всю необхідну інформацію — формат майбутньої роботи, умови проживання, наявність будь-яких міжнародних договорів між Україною та країною перебування;


 • Реєстрація фірм-посередників (рекрутерів) перейде на заявний принцип. Це повинно спростити складну систему ідентифікації компаній;


 • У ситуації, коли здобувач приїжджає на місце роботи, а умови не відповідають його очікуванням — то він не зобов’язаний там працювати.


Наприклад, в червні 2017 року фірма "КСД плюс" в Києві брала за працевлаштування 300 євро, а терміни відправлення людей на роботу відкладалися. У підсумку в офісі компанії і зовсім перестали відповідати на дзвінки. Після того, як закон набуде чинності, провести такий прийом вони не зможуть.

Як повідомляв OBOZREVATEL :

 • Відсоток українських заробітчан, які бажають залишитися жити в Польщі, порівнюючи з минулим з минулим роком, збільшився на одну третину.


 • Заробітчани почали масово скуповувати нерухомість в Україні. Так відбувається тому, що вони не довіряють банкам.


 • Головний наслідок трудової міграції для України – скорочення населення. Як заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, щомісяця на заробітки виїжджає майже 100 тис. українців.


 • Водночас міністр соцполітики Андрій Рева зазначив, що в міграції перебувають 3,2 млн осіб, а проблема актуальна для 9 млн людей (зокрема для дітей заробітчан).


 • Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що в українців, які перебувають за кордоном понад 60 днів, може зберігатися право на отримання субсидії.


Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/v-ukraini-zminyat-pravila-dlya-zarobitchan-scho-gotuyut-v-radi.htm”

Другие материалы в этой категории: В Украине сузят дороги »

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers