Вторник, 03 Апрель 2018 00:00

Як розпізнати підроблену молочну продукцію: українцям пояснили


В Україні фальсифікують сир, сметану і масло, а молоко у крамницях – зазвичай не підроблене, а просто неякісне.

Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський розказав у інтерв’ю Главкому, як розпізнати підроблену молочну продукцію, інформує НАРОДНА ПРАВДА.

“Давайте почнемо з масла, цей продукт найчастіше підроблюють. Заморожений брикет масла, який має зберігатися за мінусової температури, завжди твердий як дошка. А от якщо в продукті є домішки рослинної олії, то за мінусової температури, він все одно буде не надто твердим. На нього можна натиснути і залишиться слід. Треба уважно придивитися до цього масла, хто виробник і що там написано”, – говорить Чагаровський.

За його словами, фальсифіковану сметану складніше визначити. Адже це можна побачити, тільки відкривши банку. В домашніх умовах можна перевірити якість продукту, якщо туди капнути йоду. Синій колір скаже про те, що у її складі є стабілізатор, тобто крохмаль. Якщо сметана справжня, то йод збереже свій колір.

Чагаровський звертає увагу на те, що наші українські “кулібіни”, переважно виробники Харківщини, навчилися фальсифікувати сир у Росії: “Вони додають в молоко фіброволокна, рослинні білки, і виходить сир. Якщо на одну тонну справжнього сиру необхідно вісім тонн молока, то на одну тонну ось такого фальсифікованого сиру вистачить всього три тонни молока. Розумієте, як знижується собівартість? Додайте туди вартість фіброволокна, рослинних білків, і все одно виходить непогана маржа. Тому зараз в Харкові за “населенське” молоко дають 10-12 грн, коли в інших областях – 5-6₴ Прийшов час, коли терміново треба вносити зміни до ДСТУ щодо якості сиру і обов’язкового контролю кількості білків у ньому. Точнісінько так само сир фальсифікують за допомогою жиру. Збирають жир, додають рослинний, сквашують все це, і виходить сир, тільки з рослинним жиром”.

На думку Чагаровського, ніхто нині в Україні не займається фальсифікацією саме молока, але часто трапляється молоко низької якості. «Воно виробляється з неякісної сировини, з того ж “населенського” молока, яке приходить розбавлене і з антибіотиками”, – пояснив експерт.

Тим часом українці продовжують скаржитися на низьку якість молочних продуктів, вироблених на українських підприємствах.

Зазначимо, що молочну продукцію в Україні фальсифікують пальмовою олією. Рівень фальсифікації молочного ринку вже перевищує 50%.

Також ми писали про те, як правильно пити молоко.

Нагадаємо, помірне споживання молока підвищує захист організму від онкологічних захворювань шлунка. До висновку про те, що молоко має антиканцерогенні властивості, прийшли вчені з Китаю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/03/yak-rozpiznaty-pidroblenu-molochnu-produktsiyu-ukrayintsyam-poyasnyly/”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers