Среда, 14 Март 2018 00:00

Кількість ДТП на дорогах суттєво зменшилась


За два місяці цього року зафіксовано спад дорожньо-транспортних пригод та смертності на дорогах у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Серед найголовніших чинників, які вплинули на таку статистку – запуск дорожньої патрульної поліції, обмеження руху до 50 км/год та превентивні заходи.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу МВС.

Як розповів заступник голови Національної поліції, керівник патрульної поліції Олександр Фацевич, за перші два місяці цього року в країні зареєстровано 21,5 тисяча дорожньо-транспортних пригод. Це на 4,2 тисячі менше, аніж у січні-лютому минулого року.

Серед них 2888 ДТП з потерпілими, проте як у минулорічний період таких ДТП було понад 3,1 тисячу. У цьогорічних дорожньо-транспортних пригодах 363 людини загинуло, 3787 осіб травмовані.

Для зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод було прийнято рішення збільшити кількість поліцейських на дорогах. Тому із 17 лютого на найбільш проблемних ділянках трас міжнародного та державного значення безпеку забезпечує 210 екіпажів дорожньої патрульної поліції.

Зараз ці екіпажі обслуговують близько 7 тисяч кілометрів доріг міжнародного та державного значення.

В обласних центрах, містах, сільській місцевості службу несуть працівники підрозділів Департаменту патрульної поліції. У межах своїх зон оперативного реагування вони здійснюють контроль за дотриманням правил дорожнього руху, реагують на правопорушення, здійснюють превентивні заходи.

Водночас наряди дорожньої патрульної поліції в межах своєї зони патрулювання також обслуговують звернення громадян та виїжджають в наближені населені пункти за викликом. При цьому основним їхнім завданням залишається забезпечення безпеки на дорогах.

Найпоширенішими причинами ДТП з потерпілими за два місяці цього року є перевищення безпечної швидкості та порушення правил маневрування. Так, внаслідок перевищення водіями безпечної швидкості загинула 161 людина, через порушення правил маневрування – 55 людей.

Із 363 загиблих у ДТП 171 людина – це пішоходи. Це не лише порушення водіїв транспортних засобів, це і порушення безпосередньо самих пішоходів: перехід дороги у недозволеному місці, раптові виходи на дорогу, пішоходи в алкогольному чи наркотичному сп’янінні.

За його словами, серед чинників, які допомогли знизити смертність та травматизм на дорогах – обмеження допустимої швидкості у населених пунктах до 50 км/год. Але суттєво зменшити кількість ДТП, які відбуваються через перевищення швидкості, вдасться лише після прийняття на законодавчому рівні механізму контролю та фіксації таких порушень.

Вже до кінця цього року присутність патрульної поліції на дорогах буде збільшена. Дорожня поліція обслуговуватиме всі траси міжнародного та національного значення – більше 9 тисяч км.

Планується запустити більше 300 нарядів дорожньої патрульної поліції.

Раніше виконуючий обов’язки голови “Укравтодору” Славомир Новак заявив, що Україні необхідно взяти приклад з Європи та трохи обмежити швидкість.

Кабінет Міністрів України вирішив обмежити максимальну швидкість руху транспортних засобів в населених пунктах до 50 км/год. Відповідне рішення Кабмін ухвалив на засіданні 10 листопада.

Нагадаємо, ми вже повідомляли, що столичним водіям почали надходити смс-повідомлення про перевищення швидкості руху. Автовласники поширюють у соціальних мережах скріншоти таких повідомлень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/14/kilkist-dtp-na-dorogah-suttyevo-zmenshylas/”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers