Среда, 14 Март 2018 00:00

Борги по аліментах залишили неплатників без даху над головою

Тепер ніхто не відкрутиться
Трохи більше місяця минуло з моменту набуття чинності оновленого закону про сплату аліментів. У Мінсоцполітики відзвітували про перші результати дії закону, навколо якого виник справжній ажіотаж в суспільстві. Документ буквально розділив громадськість на два ворожих табори.

Озброївшись новим документом, чиновники дали бій злісним неплатникам. І ті, хто роками не забезпечував своїх дітей, тепер відшкодують у повному обсязі, інакше не бачити їм даху над головою.

Так результати боротьби ми можемо бачити з історій деяких українців.

Колись в цьому будинку жили любов і злагода. Ніна і її чоловік Сергій народили чотирьох дочок. Їхня мати Ніна Мороз скаржиться: після розлучення 13 років тому сім’я залишилася без копійки. Батько не захотів платити аліменти, — пише "Сегодня".

Дочка Анастасія згадує: при розлученні батьків їй було 13. Всі роки її та трьох сестер на ноги піднімала мати. Було складно і голодно.

Тепер виконавча служба має вжити всіх заходів, щоб стягнути борг з чоловіка. От тільки одна проблема- ніхто не знає, де його шукати.

І таких "втікачів" в Україні понад 8 тисяч. Ще в країні оголосили 65 тисяч боржників, які не виплачували аліменти більше року.

Відсутність боржника новим законом про аліменти не є перешкодою, кажуть держвиконавці. І починають описувати шосту частину будинку, що належить аліментник.

За великі борги можуть позбавити і половини, а то і всього житла.

Але ховатися від нового закону вирішуються далеко не всі аліментники. Так, в Катеринополі на Черкащині злісний неплатник, який кілька років наполегливо відмовлявся платити аліменти, днями одним махом погасив борг в 104 тисячі гривень.

Нагадаємо, в Мін’юсті збираються підняти на розгляд питання щодо підвищення мінімальної суми аліментів. Адже за словами чиновників, 900 гривень, які на сьогодні платять після розлучення. Надто мала сума, щоб підняти на ноги дитину самотній матері/батьку.

За місяць з боржників по аліментах стягнули вже понад 225 мільйонів гривень і чверть суми заборгованості держава стягнула примусово.

Хто ж не має чим платити, тепер повинен відпрацювати на громадсько-корисних роботах.

Дивіться, що думає про скандальний закон український шоумен

Як повідомляв портал "Знай.ua", українців зобов’язали регулярно звітувати про сплату аліментів. Якщо платник заборгував щонайменше за півроку, його позбавлять можливості виїзду за кордон, водити автомобіль та володіти мисливською зброєю.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/borgy-po-alimentah-zalyshat-bez-dahu-nad-golovoyu”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers