Среда, 14 Март 2018 00:00

Захист Януковича хоче телеміст з Кримом для допиту свідків

Адвокати обвинуваченого у державній зраді Віктора Януковича планують встановити телеміст з Кримом 21 березня для допиту своїх свідків.

Про це під час перерви у засіданні Оболонського райсуду сказав захисник Януковича Віталій Сердюк."21 березня ми маємо надію, що встановлено телеміст з Кримом, і зможемо почути його жителів – очевидців тих подій і спробувати з’ясувати, що відбулось, про що в той час думами мешканці Криму, чого остерігались, і які події призвели до того, що ми втратили півострів", — сказав Сердюк.

Він додав, що захист планує допитати як свідків жительку анексованого Криму Оксану Медієву, адмірала Юрія Ільїна, який у 2014 році був начальником Генерального штабу ЗСУ, генерала Павла Лебедєва, який був міністром оборони України у 2012 - 2014 роках, та інших. Попередньо зв’язок буде з Сімферополем.

Також Сердюк просив про допит пілота ТОВ "Центр Авіа" Аркадія Ярощука шляхом відеоконференції з Мінська.

"Ми заявили про допит відповідного пілота, який особисто чув погрози від служби і від військових щодо застосування бойової авіації до вертольотів, які перевозили президента. Він у Мінську, він просить, щоб влаштували відеоконференцію", — сказав Сердюк.

Він пояснив, що Ярощук не хоче їхати в Україну, бо боїться за своє життя.

"Усі особи, які нами викликаються, бояться за своє життя. Бо всі пам’ятають долю Вороненкова, якщо вони не можуть забезпечити безпеку власних свідків, то що говорити про наших", — сказав адвокат.

Також він наполягав на тому, що на момент відкриття провадження проти Януковича сплили терміни позовної давності.

"Головне питання, на яке ми не отримали відповідь, чому, якщо ГПУ вважала дії Януковича ще в 2014 році злочинними, то чому лише в кінці 2016 року почали кримінальне провадження? Чому не порушили у 14 році? Відповіді від ГПУ ми не отримали.

Ми з’ясували, що строки розслідування справи сплили ще в грудні 2016 року, і справа не мала бути передана в суд. Те, що вона в суді, свідчить про виконання політичної вказівки керівництва", — сказав Сердюк.

Наразі суд продовжує дослідження матеріалів справи.
Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2018/03/14/7174551/”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers