Четверг, 15 Февраль 2018 00:00

«С любимыми не расставайтесь», або Чому Кличко «любить» Тація

«С любимыми не расставайтесь», або Чому Кличко «любить» Тація
«С любимыми не расставайтесь», або Чому Кличко «любить» Тація

Наприкінця жовтня міський голова Києва своїм розпорядженням № 1018 від 28 жовтня звільнив Юрія Тація з посади заступника директора Департаменту з питань державного архітектруно-будівельного контролю Києва і призначив його заступником керівника Департаменту будівництва та житлового забезпечення столиці.

Перед цим призначенням Юрій Тацій з 1 квітня цього року виконував обов’язки директора Департаменту містобудування та архітектури – Головного архітектора столиці.

Тацію присвоїли шостий ранг державного службовця і встановили за нього надбавку у розмірі 500 гривень. За вислугу років (5 років і 8 місяців держслужби) чиновнику дали 15% надбавки до зарплати від окладу. Ще Тацій отримав надбавки – 70% від окладу за виконання особливо важливої роботи і 70% – за інтенсивність.

Чим важливий цей чиновник для Київської міської державної адміністрації, що його перекидають з однієї керівної посади на іншу, кого називають покровителем Тація, і які він має майно та статки, розбирався «Ні корупції!».

Юрій Тацій

Юрій Тацій

Отже, згідно з офіційною біографією, що розміщена на сайті КМДА, у 2000 році закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури, економіст, а роком пізніше – Королівський технологічний університет, м. Стокгольм, Швеція. У 2010 році отримав третю освіту у Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Працювати Юрій Тацій почав із 1997 року у Головному управлінні містобудування та архітектури КМДА спеціалістом управління генплану Києва і містобудівного кадастру інвестиційного управління. До 2003 року працював спеціалістом Головного управління містобудування та архітектури КМДА, а потім був із 2003 по 2004 роки інженером приватного підприємства «САН». Ще рік пропрацював інженером – землевпорядником ТОВ «Епоха-Гео». У 2005-му заснував ПП «Кута», де працював директором до 2013 року.

Далі з 2014 по 2015 роки був помічником Київського міського голови, а далі заступником директора Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва.

Водночас, згідно з даними Уoucontrol, у 2014 році Тацій ухвалив рішення про припинення діяльності ПП «Кута», одначе станом на сьогодні підприємство все ще перебуває в стані припинення діяльності, і за ним висить податковий борг.

1

2

Також, як повідомляв Вihus.info, Тацій ще володів фірмою «Архітектурно-будівельний альянс» у 2008-2009 роках, про що в офіційній біографії не сказано. За інформацією видання, за кілька місяців до того, як Тацій став власником, фірма отримала 16 гектарів під забудову над Дніпром, за які потім довго і безрезультатно судилася екологічна прокуратура.

Нині «Архітектурно-будівельний альянс» записаний на Дмитра Лимаря, який у 2014 був головою виборчого штабу Порошенка у Ставищенському районі на Київщині.

3

Згідно з сайтом «Посіпаки», Юрій Тацій був помічником народного депутата Вадима Столара на громадських засадах у парламенті VI скликання.

Своєю чергою, «Українська правда. Київ» повідомляла, що екс-регіонал Вадим Столар очолив київський міський штаб «Блоку Петра Порошенка.

«Він займатиметься мажоритарниками, партією і Віталієм Кличком як кандидатом у мери Києва. Офіційно ж штаб очолить Олег Гаряга (голова Шевченківської райорганізації УДАРу – УП), але він буде «весільним генералом». Реально керуватиме Столар», – повідомляло видання, посилаючись на своє джерело.

Вадим Столар

Вадим Столар

А вже у лютому цього року «Досьє» називало екс-нардепа від ПР Вадима Столара «правою рукою» Кличка, що опинився на відстані витягнутої руки від звання повноцінного «господаря» Києва.

Як стверджують джерела, саме Юрія Тація, який на той час вже був в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури – Головним архітектором столиці, планували узаконити на цій посаді. Одначе згодом через низку конкурсів і скандалів, що виникали під час їх проведення, Київський міський голова Віталій Кличко призначив Олександра Свистунова на посаду директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА – Головного архітектора міста, про що повідомляв «Ні корупції!».

Водночас, за інформацією видання «Кадри», Свистунов є креатурою заступника голови КМДА Олександра Спасибка, який, у свою чергу, є повністю підконтрольним Вадиму Столару. (Про всіх людей Столара, які працюють з Кличком, можна почитати ТУТ – авт.)

Та повернімося до Тація і подивімось, чи покращується з роками офіційно задекларований добробут чиновника.

Отже, згідно з декларацією за 2014 рік, сукупний дохід декларанта склав 18 163 гривні, з яких 1581 гривня – це зарплата, трохи більше, ніж 11 тисяч гривень – дохід від викладацької діяльності і 4 820 гривень – страхові виплати.

Дохід дружини декларанта відображено не було.

У чиновника було дві земельні ділянки по 1 000 кв м., у його дружини одна ділянка площею 1 000 кв м і «інша нерухомість» площею 76,7 кв. м.

Також Тацій вказав у декларації авто Mitsubishi Lancer 2007 року випуску.

У 2014 році у декларанта було 1 мільйон 309 тисяч 416 гривень і 30 копійок на банківському рахунку.

Також у 2014 році Тацій декларував розмір внесків до статутного (складеного) капіталу у розмірі 125 000 гривень.

Якщо заглянути наперед в декларацію за 2015 рік, то як виявилось, при доході у 18 тисяч гривень на рік Тацій спромігся звести дім площею майже 250 кв м (незавершене будівництво) та ще й зберіг при цьому значну суму готівкою вдома.

Отже, згідно з е-декларацією за 2015 рік, члени родини Тація – дружина, мати, тесть і теща.
У тещі є квартира площею 53,62 кв м, у дружини є офіс у Софіївській Борщагівці площею 76,7 кв м., придбаний у 2013 році за 435 000 гривень.

У самого Тація (дві ділянки), його дружини (одна ділянка) і тестя (одна ділянка) є чотири земельні наділи площею 1000 кв м кожен у Києві. Право власності на землю декларант з дружиною набули у 2009 році. А от коли тесть став власником шматка землі у столиці, Тацій у декларації не вказав.

Мати Тація з 2005 року володіє двома земельними ділянками у селі Євминка на Чернігівщині площею 1 562 кв м. і 1231 кв м. відповідно. Крім того, у матері чиновника є дві квартири у Києві площею 60,5 кв м і 51 кв. м.

Нині Тацій будує житловий будинок площею 249,5 кв .м. (Очевидно, йдеться про той, що його виявили журналісти – авт.)

Чиновник також задекларував свої 5 годинників: Patek Philippe , Frederique Constant, Оris, Arnold $ Son, Alpina та один годинник дружини Patek Philippe.

Ще Тацій має антикварні вироби Henry Moser (офіцерський хронограф), Patek Philippe (годинник хронограф), Zenith (кишеньковий годинник).

Службовець задекларував Mitsubishi Lancer 2007 року випуску, придбаний за 110 000 гривень, а також вказав, що в його матері є Daihatsu Terios 2008 року випуску.

У розділі «Корпоративні права» Тацій задекларував власність 25% від статутного капіталу ТОВ «ДЖЕЙТЕК ФУД Україна» ( ТОВ «ДЖЕЙТЕК ФУД Україна» ) вартістю 125 000 гривень.

Серед нематеріальних активів Тацій задекларував авторське право на книгу.

На основній роботі декларант отримав у 2015 році 79 700 гривень, а за сумісництвом – 11 259 гривень.

Готівкою Тацій має вдома 85 000 доларів, а в банку у нього є ще 15 000 доларів.

Ще додамо, що Тацій не вказав у декларації, що його мати є засновником ГО «СПІЛКА ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКІВ МІСТА КИЄВА». І ця ГО, згідно з даними Уoucontrol, також має борг перед податківцями, як і недоліквідоване ПП її сина.

45

Зазначимо, що у травні цього року у КМДА після розслідування «Наших грошей» відкрили справу на в.о. головархітектора Юрія Тація щодо земельних ділянок і будівництва на них будинку.

«Дії чиновника оцінюють антикорупціонери з КМДА. А саме – управління з питань запобігання та протидії корупції», – розповідав тоді керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко. За його словами, якщо би там виявили «обгрунтовані підозри про вчинення відповідним посадовцем корупційних діянь», Тацій був би відсторонений, а матеріали передали б до правоохоронних органів».

Нагадаємо, журналісти виявили, що родина в. о. головного архітектора Юрія Тація будує маєток в с. Катеринівка під Києвом.

«Всі ділянки, на яких будується архітектор, раніше були лісовим фондом і належали місцевому лісгоспу. На одній із ділянок стояла вежа місцевого лісництва. Проте в один день лісництво відмовилося від лісу, йому змінили цільове призначення і шматками віддали через Київраду родині Юрія Тація разом із пожежною вежею, яка, втім, лишилася на балансі лісгоспу», – повідомляло видання.

Оскільки нині Тацій не тільки не звільнений, але й продовжує керувати «ласими» департаментами, очевидно, що антикорупціонери КМДА, нічого не виявили.

Хоча й не дивно…

«Ні корупції!» вже писав про те, як київські чиновники працюють антикорупціонерами на 3 тисячі гривень.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/136451-s_ljubimymi_ne_rasstavajtesj_abo_chomu_klichko_ljubitj_tatsija”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers