Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Пятница, 03 Апрель 2020 04:13

Кінець земельному кріпацтву: яким буде ринок землі в Україні?

Фото: pershij.com.ua


Як же обіг землі виглядатиме в підсумку?

Об этом сообщает Футляр от виолончели


  • Продаж української землі іноземцям заборонений до проведення всеукраїнського референдуму.


  • Продаж державних земель також залишається під забороною. Закон дозволятиме продавати землю лише пайовикам, а це 7 млн громадян, які володіють ¾ всіх сільськогосподарських наділів. Продавати або ні вирішуватиме лише власник.


  • Закон набуде чинності з 1 липня 2021 року, на 9 місяців пізніше, ніж планувалося. Це додатковий час для перевірки та налагодження готовності до відкритого ринку Державного земельного кадастру, підготовки необхідної нормативної бази тощо.


  • Значно обмежена концентрація сільгоспземель в одні руки. Обіг земель буде відкритий з 2021 року, при цьому у перші три роки дії ринку купувати наділи зможуть лише фізичні особи і не більше 100 га в одні руки.


  • З 2024 року ринок відкриється і для юридичних осіб, які на рівні з громадянами зможуть концентрувати не більше 10 тис га в одні руки.


  • Передбачене переважне право орендаря на купівлю. При цьому орендар має можливість передати переважне право на купівлю земельної ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.


  • Мінімальна ціна на земельну ділянку буде становити не менше нормативної грошової оцінки – це правило діятиме до 2030 року.


  • Ще одне обмеження для іноземців, яким буде заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, – навіть за умови, якщо українці дозволять іноземним громадянам купувати землю за результатами референдуму.


Така модель ринку землі – результат довгих переговорів.


Чи пішли такі компроміси на користь?


Про це можна довго сперечатись. З одного боку, економічний ефект від земельної реформи в такому форматі буде меншим, ніж очікувалось раніше, а також відкладеним у часі. У початковому варіанті ми могли розраховувати на щорічне зростання ВВП на 1-2%, починаючи з наступного року.


З іншого боку, початок реформі таки покладено! Вона зруйнує міф, на якому спекулювати політики старої генерації останні 19 років, про те, що ринок землі – це страшно та погано, а в українців щось заберуть. Насправді все з точністю до навпаки: громадянам повернуть право розпоряджатись належною їм землею, і це найважливіший результат реформи.


Тепер у світі залишилось лише п’ять країн, де заборонений продаж землі сільгосппризначення. Північна Корея, Венесуела, Куба, Республіка Конго, Таджикистан – Україна завдяки вчорашньому рішенню парламенту цей "клуб" залишила.


Порошенко: закон о продаже земли позволит сформировать цивилизованный рынок без разбазаривания госземель


Джерело статті: “https://lb.ua/blog/halyna_yanchenko/454126_kinets_zemelnomu_kripatstvu_yakim.html”

Другие материалы в этой категории: В Украине сузят дороги »

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers