Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Суббота, 24 Март 2018 08:51

Ігор Мізрах: «Про Галицько-Волинське князівство»

Сьогодні гарний весняний ранок, 24 березня і ми разом з Вами, поговоримо на таку тему як, Галицько-Волинське князівство.
Розпочнемо з аналізу розвитку Галицько-Волинської держави, це дає підстави нам з вами окреслити певні етапи в її політичній еволюції.
Саме віддаленість, Галичини і Волині від Києва зумовлювала відносну незалежність і самостійність цих земель. Із розпадом Київської Русі над Дністром виникло Галицьке князівство (кін. XI ст.), а над Бугом - Волинське князівство (сер. XII ст.) з центром у м. Володимирі.
Га́лицько-Воли́нське князівство — це центральноєвропейська середньовічна руська держава. Князівство знаходилось на південному заході Київської Русі.
Якщо брати угорських королів, то вони використовували назву Королівство Галичини та Володимирії бо 1205, після смерті Романа Мстиславовича король Андраш ІІ був коронований Папою королем Галичини та Володимирії. На сьогоднішній день, істориками також вживається термін Держава Романовичів, для означення Галицько-Волинського князівства у сер. XIII–XIV ст. Князівство проіснувало протягом 1199-1349 років. Керувалося монархами із династій Рюриковичів, П'ястів та Гедиміновичів.
Галицько-Волинська держава бкла утворена князем Романом Мстиславичем внаслідок приєднання Галицького князівства у 1199. Після коронації Данила Романовича у 1253, стало Руським королівством, спадкоємцем Київської династії, продовжувачем європейських, руських, політичних і культурних традицій.
Давайте, разом з Вами зробимо оцінку князівств,, і ми зрозуміємо, що Галицько-Волинське князівство було одним з найбільших князівств періоду феодальної роздробленості Русі.

Картинки по запросу Про Галицько-Волинське князівство
Якщо брати склад ГВК, то туди входили: Галицька, Перемишльська, Звенигородська, Теребовльська, Володимирська, Луцька, Белзька, Холмська та Берестейська землі, Пониззя (пізніше Поділля) а також територія між Східними Карпатами, Дністром і Дунаєм— Шипинська та Берладська землі, на яких згодом виникло Молдовське князівство.
Для прикладу, зробимо ще оцінку політики Галицько-Волинської держави, то вона проводила активну зовнішню політику у в Східній і Центральній Європі.
Головними її конкурентами були Польща, Угорщина, з середини XIII століття— Золота Орда і Литва. Для протидії агресивним сусідам Галицько-Волинська держава неодноразово укладала союзи із католицьким Римом, Тевтонським Орденом.
Занепад Галицько-Волинського князівства стався через - агресивні зазіхання сусідів, відсутність міцної централізованої влади князів, надмірно сильні позиції боярської шляхти у політиці. У 1340 році, у зв'язку зі смертю від отруєння останнього повновладного правителя князівства Юрія ІІ Болеслава Тройденовича, розпочався довготривалий конфлікт між сусідніми державами за галицько-волинську спадщину.
Вже у 1349 році Галичина була поступово захоплена сусідньою Польщею, Волинь— Литвою. Галицько-Волинське князівство перестало існувати як єдина політично ціла сила. Угорщина не визнала анексії Галицької землі Польщею у 1387 р.
А, вже у 1434 році на його території було створено Руське воєводство, а пізніше в 1462 році— Белзьке воєводство.
Автор: Ігор Мізрах

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers