Четверг, 22 Март 2018 12:21

Ігор Мізрах «Про започаткування гривні — як грошової одиниці в Україні»

Доброго весняного дня, шановні мої читачі, сьогодні нашою темою для обговорення стане «Грошова одиниця нашої країни — гривня».
Ця,назва історично походить від прикраси з золота або срібла у вигляді обруча, який носили на шиї (тобто— на «загривку»). Найчастіше, це були закруглені обручі у вигляді голівок левів, прикрашені кольоровою емаллю.
Вперше згадування «гривні» за думкою істориків, у значенні грошової одиниці зустрічається нам «У Повісті минулих літ». Тобто вже у VIII-ІХ ст. при здійсненні торгових операцій, сплаті данини гривня використовувалась як міра ваги і лічби. В ХІ столітті слово «гривня» набуло зовсім іншого значення— вагового. Вага срібла могла складатися з певного числа однакових монет, тому поступово виник рахунок їх на кількість.

Картинки по запросу гривна украина история
Монетні гривні проіснували до середини— другої половини ХІІІ століття, лише новгородські існували до кінця XV століття. Гривня існувала до XVIII століття лише як вагова монета—«гривенка».
Випуск, гривневих банкнот розпочався прийняттям УЦР Закону «Про грошову одиницю, биття монети та друк державних кредитових білетів».
Починаючи, від 01.03.1918 року і 06.04. перші гривневі банкноти з'явилися в обігу. Далі, випуск гривні як грошової одиниці продовжився проголошенням гетьманату на чолі з Павлом Скоропадським, згодом був припинений і знову потім відновлений з приходом до влади Директорії.
Після своєї поразки Директорія, припинила випуск гривні. А, вже 1991 року, коли у квітні розпочалася робота над випуском нових грошей, для Української РСР. Гривня почала відновлювати своє існування, і ввійшла в обіг згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми «Про грошову реформу в Україні» від 25 серпня 1996 року.
Саме, Грошова реформа в Україні проводилася 2-16 вересня 1996 року, і фактично з того самого часу гривня і є грошовою одиницею України.


Автор: Ігор Мізрах

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers