Четверг, 04 Январь 2018 07:17

Руслан Сольвар вимагає навести лад у забезпеченні інвалідів технічними засобами

Народний депутат Руслан Сольвар, переймаючись соціальними проблемами українців, звернувся до міністрів із вимогою вжиття заходів для безкоштовного забезпечення осіб із вадами та інвалідністю всіма необхідними засобами для реабілітації за рахунок коштів держбюджету.
Нардеп вважає, що проблема невиконання безкоштовного забезпечення інвалідів, а також дітей-інвалідів, та інших осіб із вадами необхідними їм технічними та іншими засобами для фізичної та соціальної реабілітації за рахунок коштів держбюджету на сьогодні є досить розповсюдженою на території всієї України. Той факт, що сьогодні влада не турбується про найнезахищеніші верстви населення є неприпустимим, особливо коли мова йде про пенсіонерів, чия купівельна спроможність на сьогодні і так на вкрай низькому рівні.
Адже, відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Так, зокрема, Руслан Сольвар вказує, що одного разу до нього звернувся пенсіонер щодо відновлення його прав, як інваліда, на безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобам реабілітації, які передбачені профільними Постановами Кабміну.
Заявник зазначав, що 18.05.2015 року він звернувся до управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради із заявою та відповідними документами за для забезпечення його техзасобами для реабілітації, які гарантовані йому державою. Як стало відомо із листа від 28.12.2015 року Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області відповідна заява була отримана соціальним захистом, проте необхідна допомога надана не була.
У своєму листі заявник неодноразово наголошував, що на сьогодні йому дуже складно пересуватися самостійно, а коштів самостійно придбати вказану трость у пенсіонера немає.
Заявнику сказали, що техзасоби для реабілітації за рахунок коштів державного бюджету виготовляються, постачаються і ремонтуються підприємствами. Жмеринське управління соціального захисту населення вказує підприємство ПП «М. Ящук» як виробника вищезазначених засобів. Проте, в даному листі йде мова, що ПП «М.Ящук» не може виконати замовлення через відсутність фінансування.
Уважно вивчивши Постанову КМУ № 321 Нардеп звернув увагу чиновників на пункт 53, в якому йшлося про оплату робіт з бюджетних коштів підприємству-виконавцю виключно на підставі актів виконаних робіт, до яких має додаватися ще й витяг із реєстру про видані інвалідам, дітям-інвалідам, іншим особам технічні та інші засоби реабілітації за формою, затвердженою зазначеним Міністерством. Тобто, мова йде про отримання підприємством грошей після виконання індивідуального замовлення.
Тож, відмову ПП «М.Ящук» можна вважати такою, яка не відповідає чинному законодавству.
Тож, Руслан Сольвар просить вжити заходів щодо виділення коштів на технічні та інші засоби реабілітації, які передбачені Постановою Кабміну для безоплатного забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів та інших осіб на території всієї України, а також надати правову оцінку викладеним у зверненні фактам щодо діяльності ПП «М.Ящук» та у разі виявлення порушень чинного законодавства вжити відповідних заходів реагування.

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers