Четверг, 30 Ноябрь 2017 06:21

МОЗ відповіло на запит депутата Сольвара щодо трансплантації кісткового мозку


У кінці жовтня цього року народний депутат Руслан Сольвар оголосив із трибуни Верховної Ради депутатський запит щодо вирішення питання трансплантації кісткового мозку в Україні. Запит було направлено Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, в Міністерство охорони здоров’я, Міністерство фінансів та Київську міську державну адміністрацію. Зокрема, у запиті йшлося про те, що для проведення складних операцій, як, наприклад, трансплантація кісткового мозку, українцям доводиться їхати за кордон, витрачаючи при цьому дуже великі кошти. Державі також не вигідно, що українці лікуються за кордоном - згідно відповідної державної програми, вважає нардеп. В середньому лікування одного пацієнта вартує країні 2,76 млн грн. При тому, що Київський центр трансплантації кісткового мозку при хорошому фінансуванні та вдосконаленні зможе сам надавати українцям послуги з трансплантації різних видів, за якими люди змушені на сьогоднішній день їздити в інші країни.
У своєму запиті Руслан Сольвар попросив вжити заходів, аби Київський центр трансплантації кісткового мозку почав належно фінансуватися, що у свою чергу дозволить проводити важкі операції в Україні. Також депутат Сольвар попросив розглянути ймовірність фінансування Київського центру з Державного бюджету, адже на даний момент фінансування закладу проводиться в основному з бюджету міста Києва.
Міністерство охорони здоров’я відповіло на запит Руслана Сольвара, що вперше за роки незалежності МОЗ планує розпочати з січня 2018 року пілотний проект «Реалізація пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів», зокрема, з трансплантації кісткового мозку (аутологічна) та трансплантації нирки від донора-трупа.
«В Україні трансплантація кісткового мозку (аутологічна) виконується у КЦТКМ, Національному інституті раку та Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України».
Орієнтовна потужність центрїв/відділень трансплантації кісткового мозку в Україні на 2018 рік становить приблизно 181 аутологічну трансплантацію кісткового мозку, орієнтовною вартістю приблизно 50,5 млн грн (середня вартість однієї операції трансплантації кісткового мозку приблизно 0,3 млн грн), що значно дешевше за аналогічне лікування за кордоном, де середня вартість орієнтовно становить 138 тис. євро», - зазначили у Мінохорони здоров’я.
Київський центр трансплантації кісткового мозку - один із учасників пілотного проекту. Орієнтовно граничний обсяг видатків для зазначеного центру у проекті державного бюджету на 2018 рік становить 21,7 млн гривень.
«У проекті ЗУ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» Міністерству охорони здоров'я вперше враховані видатки в обсязі 112 млн грн на реалізацію пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, який дозволить використовувати потужності діючих центрів та відділень з трансплантації органів в Україні», - відповіли Руслану Сольвару у Міністерстві фінансів.

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers