Среда, 14 Март 2018 00:00

Банкам заборонили нараховувати відсотки за виграними кредитами

Українським банкам заборонили нараховувати відсотки і пеню за кредитами, якщо кредитор виграв по ним суд.

Згідно з рішенням нового складу Верховного суду по справа №564 / 2199/15-ц, повинен знизитися інтерес фінансистів до поширеної схеми, передає UBR. Так, банки, виграючи судовий процес проти позичальника-боржника, продовжують нараховувати людині відсотки, поки рішення фактично не виконано виконавчою службою.

"Нерідко кредитори навіть включають прогресивну ставку, якщо це обумовлено в їх договорі — налічують не стандартний відсоток, а підвищений, за пропуск платежів. Хоча боржник уже давно не чинить опір, він програв суд і змирився, що у нього продадуть заставу. Але банку і цього мало. Він хоче, щоб навіть після продажу заставленого добра залишалася непогашена частина боргу, і він міг претендувати на інше майно людини", — зазначив старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.Новини
Які кредити брали українці в 2017 році

Він пояснив, що для цього не припиняють рахувати відсотки після виграшу справ, нараховуючи попутно пені і штрафи.

"У підсумку виходить просто гігантська сума. Адже Державна виконавча служба надмірно перевантажена, і може роками не виконувати вже винесені рішення судів. Верховний суд своїм рішенням заборонив цю згубну практику, і хоч трохи допоміг позичальникам", — зазначив він.

Фінансисти свої дії пояснюють наступним чином: процентна ставка нараховується до того моменту, поки кредитор не повернув видані позичальникові гроші. Тому що сам банк змушений платити до повернення: відсотки вкладникам, які вносять кошти на депозити, або поточні рахунки.

Адвокати і судді заперечують, що звичайний українець не винен в тому, що в країні працює з перебоями судова виконавча система. Тому не повинен нести відповідальність за те, що рішення судів довго не виконуються. В результаті вони програють кредитні суперечки в судах.

Також, деякі банки нараховують відсотки і до продажу застави, і після.Новини
Нацбанк підвищив облікову ставку: економіст пояснив, чого чекати простим українцям

"Абсолютно не має значення було реалізовано заставне майно чи ні, кредитор в будь-якому випадку може подати позов про стягнення донарахованих відсотків. Це пояснюється і позитивною практикою щодо стягнення таких відсотків за останні роки, і необізнаністю громадян про можливості захисту своїх прав в суді", — розповів керуючий партнер ЮК "Касьяненко і партнери" Дмитро Касьяненко.

Юристи порадили стежити за поведінкою банків.

"Позичальникам потрібно ні в якому разі не пропускати судові засідання, подавати свої заперечення на позови, наполягати на своїй позиції, на тому що банком вже було реалізовано право на стягнення заборгованості. Кожну, навіть найочевиднішу позицію, все одно доводити в суді. Люди повинні розуміти, що з вимогами банків про стягнення відсотків за вже зафіксованою судом сумою, можна успішно боротися, і потрібно це робити, що наочно демонструє дане рішення ВС", — резюмував Касьяненко.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше в силу вступив закон про єдиний реєстр позичальників.Читайте всі новини по темі "Банківська система" на сайті "Обозреватель".


Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/bankam-zaboronili-narahovuvati-vidsotki-za-vigranimi-kreditami.htm”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers