Вторник, 13 Март 2018 00:00

Знайдено зв’язок між ожирінням і температурою тіла

Існує безліч причин розвитку ожиріння. До них відносяться стреси, неправильне харчування, сидячий спосіб життя і багато інших.

Нещодавно ж іспанські вчені провели дослідження і з’ясували, що часто причиною ожиріння є збій в роботі гормонів, що регулюють температуру тіла і його реакцію на холод. Дослідження опубліковане в Journal of Neuroscience. Поки вчені провели дослідження на мишах.Новини
Вчені назвали головну причину невиліковного ожиріння

У людей і у мишей гени і рецептори, які відповідають за реакцію на холод, влаштовані приблизно однаково.

За результатами проведеної роботи експерти прийшли до висновку, що порушення у структурі гена TRPM8 провокують розвиток ожиріння. Раніше про подібний взаємозв’язок ніхто не підозрював.

Також вчені знайшли й інший зв’язок між надлишковою вагою і температурою тіла. Зокрема, їх цікавило, як зміниться поведінка гризунів, якщо їм зашкодити ген "холоду", а точніше — зовсім видалити цю ділянку ДНК.Новини
Перець чилі проти ожиріння: вчені розкрили цікавий факт

Передбачалося, що втративши чутливість до температур, миші будуть витрачати багато енергії в холод і перегріватися у спеку.

Однак відсутність гена на терморегуляцію не вплинула, і температура тіла відрізнялася від норми максимум на 0,7 градусів.

А ось на апетиті, як не дивно, втручання у будову ДНК відобразилося. У холод у мишей розвивалася безсоння, і прокидався апетит, що призводило до набору ваги і розвитку ожиріння.Новини
Вчені розповіли, які ліки призводять до ожиріння

З’ясувалося, що для того, щоб зігрітися, організм піддослідних витрачав не жирові запаси, а поживні речовини, які надходили в організм разом з щойно з’їденої їжею.

При цьому процес набору зайвої маси починався не відразу, а тільки на 24-му тижні.

Раніше "МедОбоз" розповідав, про те, що провокує ожиріння у дітей.


Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/health/medical/znajdeno-zvyazok-mizh-ozhirinnyam-i-temperaturoyu-tila.htm”

Social MEdia

228,480

Fans

21,563

Followers

20,563

Followers

8,125

Subscribers

2,253

Subscribers

10,563

Followers